banner

Хвиля грипу на Чернігівщині зростає: більше 7 тисяч хворих за тиждень та частіші випадки пневмонії

Нині повітря Чернігівщини захопили віруси грипу А та В. За тиждень кількість хворих зросла на 37%. Найчастіше ГРВІ “чіпляються” за дітей, віком від 5 до 14 років та дорослих, віком від 30 до 64 років. Такі дані повідомили у Чернігівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ). Чим небезпечна ця хвиля захворювань, як уберегтися та що робити, коли вже захворіли — читайте у матеріалі.

Минулого тижня до лікарів Чернігівщини з симптомами ГРВІ звернулося більше 7 тисяч дорослих, з них майже 4 тисячі - діти. 

За даними ЦКПХ, у 23 громадах області епідемічний поріг перевищено на 32,8%, у тому числі:

  • у м.Ніжин (86,7%), 
  • у м.Прилуки (71,3%),
  • у м.Чернігів (16,9%). 

З 143 ушпиталених — 85 дітей. Завідувач загальносоматичного відділення Чернігівської обласної лікарні, лікар пульмонолог Іван Тельнов вважає, що найбільша небезпека цієї хвилі захворювань — висока заразність і ускладнення.

«Ми помічаємо тенденцію до збільшення кількості випадків таких ускладнень, як пневмонія. Зазвичай це стани середньої важкості, рідше — важкого. Вберегти може щорічна вакцинація від грипу, уникнення місць масового скупчення людей, дотримання гігієни рук та етикету кашлю».

З початку епідемічного сезону в Чернігові вакцинувалися більше 3 тисяч містян. Щепитися можна у свого сімейного лікаря. Це не безкоштовно, але вакцини в аптеках вдосталь.

Якщо ж вже захворіли, Іван Тельнов радить:

«Виконайте тест на грип. Він є в аптеках, його можна виконати самостійно. Якщо тест позитивний — приймайте противірусну терапію препаратом “Озельтамівір”, але попередньо обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Пийте багато рідини, провітрюйте кімнату та робіть вологе прибирання. Комплексні протизастудні препарати приймайте обережно і не більше 2-3 днів. Звісно, залишайтеся вдома і не наражайте на небезпеку інших».

Часто ускладненням на фоні грипу може бути запалення легенів. Щоб не проґавити перехід хвороби у цю небезпечну фазу, лікар радить ретельно стежити за самопочуттям хворого:

"Симптоми, на які звертати увагу — поява задишки, посилення кашлю і поява харкотиння бурого, коричневого кольору, або із домішками крові, біль в грудній клітині, тривалість високої температури більше 5 діб."
 

За підрахунками Центру громадського здоровʼя МОЗ України, понад 249 тисяч українців захворіли на ГРВІ минулого тижня. А з 30 вересня 2024 року до 23 лютого 2025 року — 2 718 757. Це 7,5% усього населення країни.

Тож, ми радимо дослухатися до свого організму та порад лікарів. Не нехтуйте своїм здоров’ям, адже лікуватися то довго й недешево. :)