
Майже за 5 місяців на Чернігівщині грипом та ГРВІ перехворіло понад 66 тисяч осіб. Та це на 33,7% менше, аніж минулого сезону. Цьогорічний спалах припав на початок лютого. Здебільшого, хворіють діти. З 113 госпіталізованих — 81 дитина.
Школи №: 1, 2, 3, 5, 9, 14, 16, 19, 27, 28, 29, 30, 31, 32 проводять заняття дистанційно до кінця цього тижня. Школа №15 — до 25 лютого.
«Мова або про весь заклад, або про певні паралелі класів. Що робити далі — кожна школа вирішує індивідуально, в залежності від кількості, присутніх на уроках, дітей. Це не карантин, а перехід на дистанційну форму навчання у зв’язку з великою чисельністю відсутності школярів», — повідомив журналістам Чернігівської Медіа Групи очільник Чернігівського управління освіти Василь Білогура.
Вже два тижні на лікарняному 11-класник Данило. Закладений ніс, сухий кашель та головний біль. Усе супроводжується температурою у 37,2 градуси. Попри офіційну довідку про хворобу, уроки відвідує дистанційно. Хвилюється, аби не впустити чогось важливого і успішно скласти НМТ.
«Вся родина теж хворіє, мама на лікарняному. Почалося все з легкого нежитю, а на ранок вже й горло було червоним, і голова “тріщала” у скронях. До сімейного лікаря одразу звернутися не вдалося, бо весь час на телефонній лінії було зайнято. Вочевидь, великий потік хворих», — розповідає хлопець.
Дитячі садочки, за словами очільника Чернігівського управління освіти Василя Білогури, працюють у звичному режимі.
Та у Чернігівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб повідомили, що кожного тижня кількість хворих на ГРВІ збільшується. Найчастіше хворіють діти вікової групи від 5 до 14 років та дорослі — від 30 до 64 років.
Біль у горлі, головний біль, слабкість, висока температура, болі в животі, нудота — усе це може свідчити про зараження грипом штаму А чи B. Лікарка-педіатриня медичного центру «Сім'я +» Любов Фіалковська стверджує, що єдиний дієвий захист — вакцина. За її словами, вакциновані хворіють без ускладнень.
«Помилково сімейні лікарі кажуть, що в лютому вакцинуватися вже пізно. Але ж завжди є перша і друга хвилі грипу, які циркулюють аж до травня. Якщо, наприклад, ви не захворіли в лютому — це не означає, що не захворієте в березні. Є такі “щасливі” люди, які хворіють на штам В в лютому, а потім на А — в березні. Тому, вакцинуватися можна впродовж всього сезону», — радить лікарка.
З початку епідемічного сезону понад 3 тисячі осіб вакцинувалися. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. Це не безкоштовно, але вакцини в аптеках вдосталь.
Рівень захворюваності залишається нижчим за епідемічний поріг на 3,19%. Однак, у дев’яти громадах області зафіксовано перевищення епідрівня, а саме:
- Мринській (+103,7%),
- Козелецькій СТГ (+99,1%),
- Ніжинській (+58,5%),
- Сухополовянській СТГ (+57,2%),
- Прилуцькій МТГ (+34,6,%),
- Ладанській (+29,8%),
- Линовицькій (+26,9%),
- Парафіївській СТГ (+20,0%),
- Варвинській (+3,6%).
У Козелецькій громаді 8 пацієнтів госпіталізували. За даними вірусологічної лабораторії у області циркулюють віруси грипу В, РS-віруси.
Для профілактики ж варто уникати скупчень людей, користуватися масками, провітрювати приміщення та дотримуватися особистої гігієни. А щойно відчули ознаки лихоманки, сухого кашлю, нежитю чи головного болю — зверніться до лікаря.