Рівень кисню у Десні в нормі, планують знову дозволити ловити рибу

Рибалити та продавати рибу з Десни заборонено з кінця цьогорічного серпня. Таке рішення прийняла обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. А все через масовий мор риби, який спричинили скиди з цукрового заводу російського Тьоткіно. 

Чорна вода з уїдливим сморідом гнилі та аміаку встелила мертвою рибою спочатку береги Сейму, а потім пішла і по Десні. У Держводагентстві встановили, що забруднення не хімічне, а органічне, і риба гинула від задухи. Ми вже розповідали які червонокнижні види майже зникли з водойм.

Та начальник управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області Микола Каленюк повідомив журналістам Чернігівської Медіа Групи, що риби в Десні багато, а до Сейму знову повернулися жаби, качки і мальок. Крім того, є ймовірність, що невдовзі любителям знову дозволять там вудити.

«Люди все одно ловлять, попри заборону. Тож, нині проводяться аналізи риби з Десни, щоб народ знав, що вони їдять, чи токсична вона і чи можна її взагалі їсти. Наступного тижня вже мають бути результати. Якщо вони будуть позитивними, і в рибі нічого поганого не виявлять — вилов і продаж риби з Десни знову дозволять».

Продавати живу річкову рибу без документів в Чернігові теж заборонено. На запит наших журналістів, у головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області відповіли, що випадків реалізації риби із річок Сейм, Десна, Снов чи Стрижень на агропродовольчих ринках міста виявлено не було. За прилавками стежать лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.

Та риба, що продається зараз на ринках, з документами. Однак, люди все одно бояться її купувати, — пояснює начальник управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області Микола Каленюк.

«Там вказується, що риба з Дніпра. Ми знаємо вже всіх цих промисловиків, вони проходять всі перевірки і мають відповідні дозволи. Стихійних приватних торговців немає».

Також він додав, що нині показники кисню в Десні навіть перевищують норму і місцями сягають 7 мг/дм³. У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України теж повідомили, що вміст азоту амонійного, нітритів, фосфатів та хлоридів у Десні не перевищує норму. А пестицидів, летких органічних сполук та важких металів й зовсім не виявлено.

Тож, щойно результати лабораторних досліджень оприлюднять — ми одразу повідомимо чи є риба з Десни безпечною для вживання.