
Використання якісного тепловізійного прицілу дозволяє отримання чіткого зображення об’єкту, за яким ведеться спостереження, в будь-яку пору доби (вдень та вночі) та незалежно від погодних умов (сильної зливи або снігової хуртовини) і природних перешкод у вигляді непрохідних лісових хащ, заростів високої трави чи очерету. Крім того, хороший тепловізійний приціл забезпечує високу чіткість зображення на достатньо далекій відстані без необхідності підсвічування місцевості чи території, на якій ведеться спостереження та прицілювання (завдяки тепловізійному приладу мисливиць залишається непомітним для здобичі, яка постійно перебуває у нього на прицілі).
Для яких цілей варто користуватися тепловізійними прицілами
Сфера використання тепловізійних прицілів не обмежується тільки мілітарними потребами, адже окрім військових ЗСУ вказані пристрої повсюдно використовуються працівниками охорони державного кордону, які спостерігають за допомогою прицілів за ситуацією на кордоні та забезпечують його непорушність навіть в умовах воєнного стану. Теплоприціли обов’язково включаються до екіпіровки сил спеціальних операцій, які виконують надскладні завдання на передньому краї оборони та далеко в тилу ворога, нещадно знищуючи його живу силу та техніку. Крім того, тепловізійні приціли використовуються:
-
рятувальниками та працівниками служби цивільного захисту населення для знаходження людей та домашніх тварин, які через обстріли чи бомбардування можуть опинитися під завалами житлових, виробничих чи соціальних об’єктів;
-
працівниками охоронних структур, які використовують теплоприціли для постійного моніторингу периметру території, що перебуває під наглядом та охороною;
-
вченими-натуралістами, котрі завдяки тепловізійним пристроям отримали можливість для цілодобового спостереження за тваринами та птахами в їхньому природному середовищі.
Також теплоприціли використовуються працівниками житлово-комунальних структур та ОСББ, котрі за їх допомогою відстежують та визначають місця, де відбувається витік тепла з житлових будинків та об’єктів соцкультпобуту.
За якими показниками варто обирати теплоприціли
Обираючи тепловізійні приціли потрібно зважати на показники роздільної здатності мікроболометра, які визначають максимальну віддаль, на якій пристрій дозволяє отримати чітке зображення незалежно від погодних умов та часу доби (приціли з роздільною здатністю 240х180 та більше належать до категорії професійних приладів).
Важливим у виборі теплоприцілу також є наявність та вид дисплею – приціли з рідкокристалічними дисплеями дозволяють отримувати чітке та яскраве зображення, проте під час сильного морозу чіткість зображення може зменшуватися.