Ранок понеділка почався у Чернігові не з кави (хоча для кого як), а з засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради. 21 жовтня розглядали 4 питання. Про що вони були, які рішення були прийняті, і що вони для нас з вами означають – читайте в огляді журналіста Чернігівської Медіа Групи, який відвідав цей захід.
«єВідновлення» працює
Керівники міста прийняли (причому одноголосно) рішення з довгою назвою: «Про затвердження рішень комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (протокол № 40 від 10.10.2024)».
Простіше кажучи, це виплати у рамках так званого «єВідновлення». Восьми чернігівським родинам, чиї оселі пошкодили російсько-білоруські окупанти, мають виплатити компенсації, сумарно (тобто це не кожному стільки, а всім восьми) у 718 тисяч 57 гривень та ще 7 копійок.
Ремонт теплотраси за гроші європейців, який виконають «чорнобильці»
Втім, основним рішенням виконкому став дозвіл, який керівники міста надали комунальному «Теплокомуненерго» на укладання договору з консорціумом «УТБ».
Мова йде про роботи з відновлення (а, насправді, заміни) ізоляції на теплотрасі яка веде від ТЕЦ до теплопункту на Самоквасова. Ділянку у біля 3 кілометрів відремонтують за 712 тисяч 315 євро та (якщо ми вже вирішили писати з «копійками») 20 євроцентів (втім, 20 євроцентів – то майже 9 гривень – які вже то «копійки»…).
Гроші Чернігову дала Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО, а тому тендер не проходив через «Прозорро», а відбувався через процедуру закупівель НЕФКО. Як написали у пояснювальній записці до цього рішення, всього у тендері брали участь 4 компанії – з Дніпра, Дніпропетровської області, Києва та Київської області.
Перемогла остання фірма – той самий консорціум УТБ. Ось тільки Київська область, в якій консорціум зареєстрований – то… місто Чорнобиль: «А там можна бізнес реєструвати? А «Укрпошта» туди листи теж доставляє?» – могли б спитати ви. Ну, якщо бізнес зареєстрований (і то не у «сиву давнину було», а у 2021-му році) – певне, можна. А щодо листів – не знаємо.
До речі, якщо не сам директор консорціуму, то його повний тезка – Євген Іванович Стогов, до липня 2020-го року працював у чернігівській міській раді. Роботи з теплоізоляції мають розпочати ще у цьому році, і це допоможе зменшити тепловтрати (для цього все і затівалося):
- За оцінкою спеціалістів, 30 % втрат – це як раз питання утеплення. Тому утеплення сучасним методом цієї ділянки протяжністю біля 3 кілометрів, дасть змогу більш якісно забезпечувати теплом і гарячою водою. Звичайно, це зменшить втрати, що враховуючи сьогодення – дуже важливе питання, – пояснив необхідність ремонту Олександр Ломако – виконувач обов’язків міського голови Чернігова.
До речі, це рішення члени виконкому прийняли не одностайно. Утримався від голосування заступник міського голови Віктор Геращенко, який пообіцяв пояснити причини свого «утримання» згодом (тобто, як можна зрозуміти, не у публічній формі).
Але 700 тисяч євро – то ще «квіточки», бо ґрант НЕФКО був аж на 5,2 мільйони євро. Другу його частину – 4,03 мільйони євро (біля 180 мільйонів – якщо у гривнях) мають використати на заміну труб опалення між танком «на Колі» та «Деснянською правдою». Цю ділянку називають однією з найбільш аварійних, а переможця тендеру обіцяють оголосити «за 2-3 тижні» (Олександр Ломако сказав, що то мають бути насправді 2-3 тижні, а не так, як було з Арестовичем).
Старенька «Волга»
А у комунального підприємства «Зеленбуд» має з’явитися «Волга». Ну, вірніше, не з’явитися чарівним чином… Машину (це модель «ГАЗ-3110» 2000 року випуску) «Зеленбуду» передасть інше комунальне підприємство – «Міськсвітло».
«Міськсвітло» нещодавно отримало «нову» (у лапках, бо машина 2006-го року) «Опель Astra», яку Чернігову передали латвійці. Тож необхідність у «Волзі» зникла. І щоб машина не гнила у гаражі (чи куди там її планували поставити) – автівку передали «Зеленбуду». Цікаво, що залишкову вартість «Волги» оцінили у 2,1 тисячу гривень (хтось на продукти за тиждень більше витрачає, а хтось – і за один похід у магазин).
Ремонт приміщення для нового апарату КТ
І ще одним рішенням виконком надав дозвіл другій лікарні на укладання ще одного договору. Його лікарі мають заключити з чернігівською ТОВ «ТЕПЛОСПЕЦСЕРВІС».
Цей договір стосується ремонту приміщення, в якому мають встановити апарат комп’ютерної томографії, тобто КТ (не плутати з МРТ, бо то інший апарат, і ми про нього розповідали). КТ для Чернігова придбала НСЗУ (Національна служба здоров’я України – втім, ви ж знали, ми про всяк випадок розшифровуємо). А ось ремонтувати приміщення, де встановлять КТ, лікарі мають «за свої» (у прямому сенсі, бо гроші мають взяти з тих коштів, котрі лікарня отримала від своєї господарської діяльності).
Ціна ремонту – 3 мільйони 573 тисячі 171 гривна 27 копійок (чиновники рахують з копійками, то і ми з копійками вказуємо). Ота ТОВ «ТЕПЛОСПЕЦСЕРВІС» була єдиною фірмою, яка заявилася на аукціон, тож конкурентів не було і початкову (тобто максимальну) ціну ремонту знизили лише на 109 гривень 73 копійки (самі порахуйте на «Прозорро», як на не вірите).
На цьому все. Будемо і надалі пильно слідкувати за рішеннями міської влади, щоб розповідати вам про головне і важливе. Читайте наш матеріали на "Печері".
А якщо цікаво що там обговорюють можновладці – почитайте інший наш матеріал, про те як пройшла загальноміська нарада.