banner

​​​​​​​Три громади Чернігівщини на конкурсі отримали 55 тисяч євро від Франції

Франція продовжує системно допомагати нашому регіону. Багато мостів та інших інфраструктурних та соціальних проєктів вже було реалізовано на кошти наших французьких партнерів. Цього разу відбувся фінал конкурсних проєктів від громад Чернігівщини.

Захід під назвою Day.Che "Відбудовуємо Чернігівщину краще" є фінальним етапом у проєкті «RELEVE», який впроваджується французькою агенцією з міжнародного технічного співробітництва «Expertise France». Проєкт «RELEVE» спрямований на підтримку відновлення, відбудови та євроінтеграції України.

- Французькі партнери одні з перших, хто прийшов нам на допомогу. Ми маємо регіональну угоду про взаємодію з регіоном Іль де Франс і також низку горизонтальних угод на рівні громад Чернігівщини і Французьких муніципалітетів, – коментує співпрацю начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Чернігівщина дуже постраждала під час часткової окупації області у лютому-березні 2022-го року. Прикордоння страждає і зараз. Зі слів очільника ОВА, тільки за цей рік більше 700 об’єктів було зруйновано росіянами, в основному це житло. Загальні цифри – 15,5 тисяч пошкоджених або повністю зруйнованих обʼєктів. Водночас, вже більше 80% всіх об’єктів вже або відновлено, або знаходяться в стадії відновлення.

В межах програми «RELEVE» 11 громад Чернігівської області подали свої соціальні проєкти до участі у конкурсі. Це Іванівська, Ічнянська, Коропська, Корюківська, Менська, Новгород-Сіверська, Новобасанська, Новобілоуська, Носівська, Семенівська й Талалаївська громади. Їх презентували 7 травня на тематичному заході «Day.Che – Відбудовуємо Чернігівщину краще». Проєкти оцінювало журі, у складі якого, зокрема, експерти всеукраїнського рівня.

В результаті було обрано три громади, які отримали фінансування. Перше місце посіла Корюківська громада, вона отримала 25 тисяч євро. Ці кошти підуть на протирадіаційне укриття на території дошкільного навчального закладу.

- Мільйон гривень – це значні кошти для нашої громади. Хоча сучасні будівельні стандарти вимагають дещо більших коштів, і на реалізацію нашого проєкту потрібно буде ше можливо десь таку ж суму дофінансувати з місцевого бюджету. Ми плануємо розпочати розробку проектної документації, а в 26 році вийти на практичну реалізацію цього проекту, важливого для нашої громади. – ділиться враженнями Корюківський міській голова Ратан Ахмедов.

По 15 тисяч євро на реалізацію проектів отримали Менська та Носівська громади. В Мені планують зробити капітальний ремонт гімназії.

Носівська громада планує витратити кошти на укриття для лікарні, а Менська – на облаштування навчального закладу.

- У нас проєкт капітальної реконструкції, який передбачає комплекс реноваційних заходів по Менській гімназії, яка у нас в пріоритеті, бо через 2 роки стане академічним ліцеєм. – пояснює секретар Менської міської ради Юрій Стальниченко.

Загалом, захід «Day.Che» став гарною платформою для обміну досвідом та панельних дискусій між експертами, міжнародними партнерами та представниками органів місцевого самоврядування. І ще раз дякуємо французьким колегам за допомогу!