Новорічні та різдвяні свята вже позаду, а отже незабаром чернігівці розпочнуть виносити з оселі ялинки. Як правильно утилізувати живе дерево, та де опиняться ялинки чернігівців, дізнавалися журналісти Чернігівської Медіа Групи.
Ялинки та сосни після свят вивозить підприємство, яке є управителем будинку, тобто ЖЕКи, ОЖБК, чи ОСББ. Існує декілька важливих правил для утилізації святкового дерева. Ялинку чи сосну необхідно залишити без прикрас, упаковки, сміття та інших побутових відходів. Дерево потрібно віднести до найближчих сміттєвих баків, та залишити біля контейнера, і в жодному разі не вкидати всередину, оскільки це великогабаритне сміття.
Просимо не запихати ялинки в контейнери, а залишати біля них. Комунальні підприємства збирають їх біля контейнерних майданчиків. Ми вже неодноразово повідомляли містян про це, і зазвичай більшість сумлінно виконує, – наголошує представниця управління ЖКГ Чернігівської міської ради Тетяна Корж.
Комунальні підприємства везуть ялинки або на сміттєзвалище, або доставляють іншим КП, яким стане в нагоді живе дерево. Про переробку головного атрибуту новорічних свят менеджер зі зв’язків з громадськістю комунального підприємства «АТП-2528» Владислав Савенок розповідає:
Пригадую, кілька років тому, ще до повномасштабного вторгнення, працівники ЖЕК-10 збирали ялинки в окремий причіп, і відвозили на «Яцево», там топили котельню. Раніше також «Зеленбуд» переробляв їх на стружку, і підсипав під дерева.
Також живі сосни та ялинки відвозили у Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин», де використовували для опалення. Проте, як зазначили у ВСЦ, дерева складно дрібнити, тож витрачений ресурс на переробку доволі великий. Окрім цього, люди не завжди знімають з ялинок всі прикраси, тому комунальне підприємство відмовляється від них.
То куди ж цього року поїдуть ялинки та сосни чернігівців? Тетяна Корж говорить, що дерева відвезуть як великогабаритне сміття на полігон.
Наразі менше людей, які можуть займатися переробкою, менше потужностей. Дуже велика нестача кадрів на комунальних підприємствах, а період ялинок – це додаткове навантаження. Тому останні роки з цим важко, – зазначає представниця управління ЖКГ Чернігівської міської ради.
Великий ялинкопад ще не розпочався, його очікують на другу половину січня. Владислав Савенок говорить, що є чернігівці, які викидають святкове дерево навіть у травні. Коли б Ви не вирішили виносити ялинку, пам’ятайте про головні правила – дерево необхідно залишити без прикрас біля контейнера.