banner

Влада Чернігова планує перерахувати 54 мільйони на ЗСУ, але є «але»

У понеділок, 11 листопада, виконавчий комітет міськради Чернігова прийняв рішення «Про схвалення пропозицій щодо змін і доповнень до бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2024 рік», яким запланував виділення 54 мільйонів, які громада «зекономила» у цьому році, на допомогу ЗСУ.

Звідки економія?

виконком
Олександр Ломако (у центрі) під час засідання виконкому, світлина Сєргєя Карася
 

- В нас зараз кінець року і є економія по якимось об’єктам. Звідки вона береться? Або в результаті тендерів зменшена сума: закладена (у бюджет на цей рік, - прим.) одна цифра, стала – менша. Або якісь роботи не виконуються з різних причин: технічних причин, або нагальна потреба (зникла, - прим.), пояснив виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако.

За його словами, таким чином міському бюджету вдалося «зекономити» біля 54 мільйонів гривень, які планують спрямувати на допомогу захисникам України:

- Ми прийняли рішення всі ці кошти направити на військові частини, на Збройні сили України. Основна цифра – це біля 40 мільйонів – прикриття повітря для Чернігова. Це питання безпеки безпосередньо міста Чернігів, 12 мільйонів – РЕБ та дрони для 1-ої танкової, 2,5 мільйони – розвідка, і одній з військових частин на ремонт автомобіля – 300 тисяч гривень, – розповів на що планується витратити гроші пан Ломако.

Це рішення члени виконкому прийняли одноголосно. Втім, це ще не значить, що гроші будуть виділені.

Про «але»

Як ми розповідали, міська рада та міська військова адміністрація активно судяться з питань бюджету міста. Наразі у судах різних інстанцій знаходяться одразу три «бюджетні» справи між міськрадою та МВА. Одне з рішень вже вступило у силу. Відповідно до нього бюджетними повноваженнями суд наділив саме міську військову адміністрацію, через яку тепер і мають проходити всі бюджетні зміни у Чернігові.

Втім, відповідно до заяви, яку під час виконкому зробив Олександр Ломако, міська рада наразі не отримала погодження від МВА з попередніх питань, які стосувалися змін до бюджету. Зокрема, за словами виконувача обов’язків міського голови, мова йде про реконструкцію кладовища «Ялівщина», ремонту провалля на вулиці Бандери (колишня – Попова), облаштування тимчасового проїзду по вулиці Кільцевій, фінансування комунального телеканалу «Новий Чернігів» та нового КП «Ветеранський простір», а також про придбання продуктів харчування для садочків. Звернення щодо затвердження фінансування цих питань, як розповів Олександр Ломако, МВА наразі залишила без відповіді.

- Що заважає – не знаю. Не хочу коментувати, щоб ніхто не ображався. Мені важко коментувати, що заважає вже тиждень підписати розпорядження, але, якщо так хотілося розпоряджатися бюджетом і судилися з цього приводу 1,5 роки, а коли суд прийняв рішення, ці питання не підписуються просто, тупо не підписуються більше тижня – я, по-іншому, як блокування роботи окремих напрямків… А ви розумієте, що у кінці року це дуже болюче питання. Бо якщо буде підписано 1 грудня – вже нема сенсу, ніхто не встигне заробити ці провалля, заплатити за техніку, борги, які накопичуються – це велика проблема, заявив пан Ломако.  

Відповідно, керівник міської ради не став припускати чи будуть погоджені МВА зміни до бюджету, що були прийняті 1 листопада.

Чи надходили від міської ради документи про погодження змін до бюджету, чи планують у міській військовій адміністрації їх погоджувати та чи є між МВА та міськрадою діалог щодо бюджету Чернігова ми спитали у пресслужбі Чернігівської міської військової адміністрації:

- Від пана Ломаки нам ніяких документів не надходило. Звертатись від імені міської ради має право міський голова, тільки  після того, як на це його делегують депутати на сесії міської ради, – таку відповідь надали у пресслужбі МВА.