banner

Кіно у храмі, шапочки з фольги та унітази в кожну хату – фейки росіян у листопаді

Листопад у пропагандистів пройшов під егідою “орєшника”. Це слово я бачила у публікаціях новинних сайтів, телеграм-каналах, чатах росіян та на картинках. Удар по Дніпру цією балістичною ракетою став топ-новиною росіян на тиждень. Згодом ще більше публікацій з'явилось після поїздки путіна до Астани, де старий дід заявляв світу про свій намір застосовувати зброю такого класу ще не раз. 

Всі ці погрозливі статті та сюжети не викликали у мене жодної емоції: ані страху, ані бажання кудись тікати. В момент, коли я дивилась на відео з його обличчям, єдине, що мені спало на думку, - це просто випити гарної кави у колі хороших людей. Тому пропоную вам зараз подивитися мій дайджест пропагандиських публікацій цього місця, а потім обов'язково піти на каву із друзями, щоб жити своє найкраще життя, не дивлячись ні на що.


Чернігівщина і триколор 

Отож, почнемо з матеріалів, у яких росіяни згадували Чернігівську область. 

15 листопада один із пропагандистських каналів - не скажу який, щоб у вас не було спокуси робити йому зайві перегляди - опублікував відео, де кілька людей  у російській військовій формі йдуть мостом і встановлюють триколор на території нашої країни. У публікації стверджувалося, що росіяни зайшли у Чернігівську область і безперешкодно встановили там прапор. Мова йшла про території біля села Грем'яч і Муравʼї. Те, що по факту ця зона стала безлюдною та “сірою” після 24 лютого 2022 року, пропагандисти промовчали. Не сказали й про те, що після такого “героїчного” встановлення ті двоє швиденько “зробили ноги”. 

Вже наступного дня сили оборони дроном знищили російський прапор, і про це повідомило оперативне командування “Північ”.Чергова провокація окупантів зазнала поразки. Як повідомлялося раніше, ворожі диверсанти встановили поблизу кордону на Чернігівщині на зруйнованому мосту через річку Судость свої прапори”, – заявили наші військові. Скоріше за все, вся ця “акція” була організована для підняття інформаційної хвилі у російському середовищі та для проведення психологічної атаки на жителів Чернігівщини. 

Тож до чого я це? Вкотре нагадую, що панікувати та вірити пропагандиським ресурсам не варто. Перевіряйте інформацію на офіційних джерелах. 


Кінотеатр у соборі

На початку листопада росіяни заявили, що один із храмів у Чернігові перетворили на кінотеатр. Про це написав депутат-втікач Дмитрук. За його словами, храм захопили, зняли звідти всі ікони, перетворили на кінотеар і за гроші показують фільми. 

Ну, по-перше, у своїй публікації росіяни навіть назву храму зазначили невірно. Назвали його Преображенським собором. А по-друге: фото, які використовували російські ресурси, були зроблені під час відзначення 1000-ліття Чернігівського князівства, на якому загалу представили короткий фільм про цей період. Після проведення заходу будівлю храму залишили в тому ж стані, в якому вона перебуває. Нагадаю, собор знаходиться на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.


Шапочки з фольги для патріотів

Як і завжди російські інформаційні ресурси продовжують активно слідкувати та писати свої версії всіх подій, що відбуваються в Україні. Головна тема – так зване СВО, але сьогодні я хочу вам розказати трохи про новини самих росіян. 

На початку листопада на сайті однієї із Воронізьких шкіл з'явилася публікація, як вчителі провели акцію для підняття патріотичного духу у закладі і створили шапочки з фольги. 

“Шлем отечества” всі дружно одягнули, і що ж виявилося?  Що це був пранк від білоруського блогера. Як з'ясувалося вже згодом, блогер звернувся до 7 навчальних закладах з офіційним листом від партії “єдиная росія”, що такий майстерклас необхідно провести для “укрепления патриотизма” і “изготовления примитивных средств защиты от применения спутниковых радиоэлектронных средств НАТО”. Феєрична дурість! 

Висновок: пропаганда так промила людям мізки, що навіть найдивніші прохання чи вимоги не викликають у росіян жодних питань. Хоча мова йшла про вчителів, а це люди, котрі мають вищу освіту. Як бачимо, вони готові на будь-які дії, якщо є офіційний лист з печаткою правлячої партії. 

Зливними бочками для росіян залишаються телеграм-канали. 350 тисяч читачів цього російського каналу щодня годують мінімум 15-ма публікаціями, у яких пишуть про Україну. Саме цей ресурс викликає у мене найбільш негативні емоції під час читання. 


Про унітази

Пропагандисти згадали про вкрадені в українців унітази і вирішили хоч якось виправдати тенденцію збільшення унітазів у домівках учасників так званої СВО. Стверджують, що у росіян навіть у найвіддаленіших селах є ванні кімнати, а начебто на захоплених українських територіях вони не знаходять унітазів та душових. 

Я не буду коментувати, що скоріше за все, ці речі із будинків українців викрадені росіянами чи просто знищені. Просто хочу нагадати пропагандистам про існування в самій москві районів, де люди досі миються у тазиках і опалюють будинки вугіллям. От жителька  Новокуряново – це село у складі новомосковського округу (і це досить близько до центру російської столиці)  - розказує журналістам “настоящего времени” про свій побут, як їй доводиться митися у балеї, як і іншим жителям цього села.  


Багатодітна мати і СВО

Машина пропаганди продовжує заманювати людей на службу до армії. Тож цього разу відважною військовою, яка, кинула все і поїхала за своїм чоловіком,  виявилася матір шістьох дітей. Своїх синів і дочок вона залишила на старшу дочку і поїхала услід за чоловіком добровольцем на війну. Росіяни обожнюють історії з магією, тож що мотивувало жінку? Увага, відповідь: покійна свекруха, котра прийшла до неї уві сні. Що тут сказати? Як на мене, психіатрична клініка плаче за всіма учасниками цього процесу. 


Бункер-кімнати для росіян

“Київ за три дні”,  як ми пам'ятаємо, росіяни вже для себе “реалізували”, тому у Воронежі з'явилися кімнати-бункери. Де, як зазначено в оголошенні, є чисте повітря, електрика та безпечне збереження продуктів. Ціна такої кімнати - 10 мільйонів за 10 квадратних метрів. 


Як-то кажуть, “все идет по плану”

У Саратові влада дозволила порушувати ПДР, якщо автомобіль тікає від безпілотника. Допустима норма швидкості 135 кілометрів на годину. Цікаво, а якщо розігнатися до 140, оштрафують?


Падіння рубля

Листопад запам'ятається росіянам різким подорожчанням долара, який напряму прив'язаний до акцій газпрому. Через який заводять валюту у підсанкційну країну. Тож у цьому місяці ціна акцій сягнула свого історичного мінімума, що не може не радувати. Так одна акція коштувала один долар. Реакція російського ринку не змусила себе довго чекати. 

Тож нагадую вам, друзі: санкції працюють, хоча і не так швидко, як нам би хотілося.