Наврочені перехрестя: де в Чернігові фіксують найбільше ДТП

772 — саме стільки разів, станом на жовтень 2024 року, зіштовхнулися автівки на дорогах Чернігова та шляху М-01, який сполучає Київ — Чернігів — Нові Яриловичі. А це на 17 ДТП більше, ніж за цей період минулого року. Ці аварії позбавили життя 8 людей, тоді як у 2023-му під колесами автівок загинули десятеро. Ще понад 175 осіб цьогоріч отримали травми. Про це редакції Чернігівської Медіа Групи повідомило Управління патрульної поліції в Чернігівській області. А також у відомстві назвали перелік вулиць та перехресть, які «бачать» найбільше аварій у місті. Їх 9.

Наші журналісти побували на кожній з таких ділянок та поспілкувалися з місцевими працівниками патрульної поліції, аби зрозуміти, які саме водійські помилки поповнюють статистику ДТП у Чернігові.
 

ПЕРЕХРЕСТЯ ПР. МИРУ — ПР. ПЕРЕМОГИ


Антирейтинг нашого матеріалу цьогорічних crash-локацій Чернігова очолюють аж три райони. Розпочнемо з центру. Ця ділянка оточена з одного боку зруйнованим російськими окупантами готелем «Україна», а з іншого  — головним відділенням «Укрпошти». Через парк звідси зустрічає головна площа Чернігова. А також пролягає логістика до усіх районів міста та до Києва. Тож, потік автівок та громадського транспорту тут нескінченний і вже засвідчив 5 ДТП з початку року.
 

ВУЛИЦЯ КОЗАЦЬКА, 22-26

За перехрестям цієї вулиці, мов вартовий, цілодобово стежить Свято-Михайлівський храм. А за щоденним сходом і заходом сонця — затори. Вони тут нічим не гірші від столичних. Тож, у щільному потоці транспорту не роз’їхалися водії тут 5 разів.
 

ПРОСПЕКТ МИРУ, 194-196


Далі статистика веде до Ремзаводу. Ця ділянка відома містянам під назвою «Шанхай». Тут ташуються магазини, ринки, заклади громадського харчування, кав'ярні, АЗС і це далеко не весь список об'єктів даної місцини. Тож, і людей, і автівок тут достобіса. Щоправда, не поступаються кількістю і світлофори та камери фотовідеофіксації. Попри це, така жвавість та неуважність з боку водіїв вже стала причиною 5 ДТП з початку року. 
 

ПРОСПЕКТ ЛЕВКА ЛУК'ЯНЕНКА, 74


Друге місце Управління патрульної поліції в Чернігівській області цьогоріч присвоїло ділянці шляху навпроти найбільшого у місті ТРЦ. Це місце одне з небагатьох у Чернігові, де витає дух столиці — шлях щоденно сковують затори. Серед причин і часті ДТП. Цьогоріч тут зафіксовано 4.
 

ПЕРЕХРЕСТЯ ПР. МИРУ — ВУЛ. ЛІСКОВИЦЬКА


Високі дерева обабіч та Катерининська церква — красивішого в’їзду до міста годі й шукати. Цьогоріч це перехрестя потрапило до антирейтингу, де чернігівські водії втрачають пильність за кермом. А прославилося на всю країну ще 2022-го. Саме звідси, обороняючи підступи до міста, наші захисники гатили по російським ворогам «Градами». Та від початку 2024-го одна в одну тут тричі стикнулися цивільні автівки.
 

ВУЛИЦЯ ІВАНА МАЗЕПИ, 58-60А


Це відрізок вулиці Мазепи від ринку на перехресті з вулицею Музичною і до оптових баз в напрямку кола з танком. На відновлення цього шляху бюджет міської ради виділив 53 мільйони гривень. А допоки напрямок на три з половиною місяці не скували ремонтні дороги, патрульні поліцейські встигли оформити тут 3 ДТП. 
 

ПРОСПЕКТ ЛЕВКА ЛУК'ЯНЕНКА, 12-14


А це місце на перехресті проспекту Лукʼяненка (бувша Рокосовського) і вулиці Захисників України (бувша Одинцова) вже десятки років називають районом «Туриста». Ця назва дісталася йому від торговельного центру обабіч траси. Швидкість на ділянці контролюють камери фотовідеофіксації. Тут досить завантажене перехрестя, а припарковані на дорозі автівки часто обмежують видимість руху. Тож, з початку року на міській crash-локації вже трапилося 3 ДТП.
 

ПЕРЕХРЕСТЯ ВУЛИЦЬ ПʼЯТНИЦЬКА — СОФІЇ РУСОВОЇ


А це перехрестя стало мовчазним свідком такої кількості ДТП в Чернігові, що позаочі його нарекли «чортовим». Лише минулого року тут їх зафіксували 9. Небезпечна ділянка розташовується з тилової частини ЦУМу, не доїжджаючи до торговельного центру. Сумнозвісну славу перехрестя отримало через те, що було неконтрольованим. Світлофор тут встановили лише у грудні 2023-го. І це значно поліпшило ситуацію. Адже цьогоріч перехрестя «побачило» лише 2 ДТП і опустилося у списку небезпечних.
 

ВУЛИЦЯ ШЕВЧЕНКА, 114-114А


Містяни цей район кличуть «Переправа». Вулиця, яка зустрічає і проводжає з Чернігова по інший бік міста. Саме звідси пролягають перші маршрути водіїв-початківців на навчальних автівках. Перехрестя тут регульовані, однак необачність вже стала причиною 2 ДТП цього року. 
 

ЯК ЗМІНЮВАЛАСЯ СТАТИСТИКА ДТП НА ДОРОГАХ ЧЕРНІГОВА ТА ШЛЯХУ М-01 ВПРОДОВЖ 5 РОКІВ

Управління патрульної поліції в Чернігівській області помітило, що найчастіше ДТП трапляються о 17-ій годині, коли дорожній трафік поступово заповнюється людьми, котрі завершують робочий день.

2020 року на території обслуговування управління патрульної поліції Чернігова зафіксувало 1165 аварій. Тоді загинули 29 людей та ще 214 травмувалися.

2021-го цифри збільшилися. Тривав розпал коронавірусу та його штамів, тож люди намагалися пересуватися лише приватним транспортом, і водії 1225 разів втрапили у ДТП. Під колесами життя лишили 22 людини. 283 ушпиталили з травмами.

А вже 2022-го мешканці Чернігова та області рятували своє життя від російських окупантів. Попри те, що автошляхи були доволі завантажені, патрульні поліцейські зафіксували 763 дорожньо-транспортні пригоди. Загинули 25 осіб та ще 215 травмувалися.

Минулого, 2023-го, року кількість ДТП у Чернігові та на шляху М-01 відчутно збільшилася. Відбулося 1078 зіткнень, внаслідок яких 16 людей загинули, а 231 — отримали травми.
 

ЗА ЩО ПАТРУЛЬНІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ЗУПИНЯЮТЬ ВОДІЇВ НА МІСЬКИХ ДОРОГАХ НАЙЧАСТІШЕ

Серед основних причин цьогорічних ДТП:

  • порушення правил маневрування. Таких в Управлінні патрульної поліції Чернігівської області нарахували 335. Тобто 44% від загальної кількості ДТП;
  • перевищили безпечну швидкість 127 разів. А це 17% від загальної кількості ДТП;
  • керували транспортними засобами у нетверезому стані. Такі водії стали причиною 106 ДТП. Тобто, 14% від їхньої загальної кількості.

Здається, штраф у мінімум 17 000 гривень та позбавлення водійських прав на рік не вберігає водіїв від керування транспортними засобами в стані алкогольного та/або наркотичного спʼяніння. Згідно даних, які надали в Управлінні патрульної поліції в Чернігівській області, небезпечна тенденція суттєво не зменшується:

  • 2022 року було зафіксовано 1625 випадків;
  • 2023-го — 1413 випадків;
  • станом на 1 жовтня 2024 року (9 місяців) — 1320 випадків. 

Командир взводу 1, роти №1, батальйону управління патрульної поліції в Чернігівській області Любов Ходот розповідає, що водії в Чернігові, здебільшого, не агресивні, однак правилами нехтують часто.

«Одне з основних порушень на чернігівських дорогах, це коли водії керують транспортним засобом, користуючись при цьому засобами зв'язку — тримають мобільний телефон в руках. Це часто є причиною ДТП, бо знижується рівень уваги. За дане порушення передбачена адміністративна відповідальність за ч.2, ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Сума штрафу складає 510 гривень.  Поширеними порушеннями є нехтування пасками безпеки, шоломами, а також — перевезення дітей без утримуючих систем»


 

ЩО НАЙБІЛЬШЕ ДРАТУЄ НА ДОРОГАХ ЧЕРНІГІВСЬКИХ ВОДІЇВ

На трапляються на автошляхах і досить дратівливі водії. А це безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху. Аби дізнатися, що бісить місцевих водіїв та водійок — журналісти Чернігівської Медіа Групи чатували на них поблизу автошляхів.

«Бісить, коли їдуть посеред дороги. І по барабану, що тут розмітка намальована!», — дратівливо обурюється на проїжджі автівки водій Максим.

«Ох, не терплю, коли не вмикають поворотники. Інколи не стримую своїх емоцій просто у вікно», — ділиться досвідом водій Євген.

«Різко виїжджають на дорогу. Причому на її середину, змушуючи мене гальмувати негайно, а самі ледь тягнуться з мінімальною швидкістю, не даючи обігнати. Права б забирала в таких», — не стримує емоцій водійка Марія.

«Нічого не бісить, не нервую за кермом, аби не втрачати пильність», — посміхається водій Іван.

«Не люблю, коли водії перелаштовуються раз за разом з однієї смуги в іншу, намагаючись виграти час. Потім просяться в колону, щоб пустили. Зрештою, через таких тягнучки на всіх світлофорах з'являються. Сам так не роблю і нікому не раджу. Ось це і бісить», — розповідає водій Валерій Іванович.

Та куди б ви не поспішали, завжди варто пам'ятати, що на вас хтось чекає. А правила існують для того, щоб їх дотримуватися, а не порушувати.

ФОТО: Валентин Бобир