Борг перед бюджетниками, новий автобусний маршрут, збір депутатів та… ялинка: про що була нарада у Чернігові

Вранці у вівторок, 22 жовтня, у міській раді Чернігова відбулася подія з доволі довгою офіційною назвою: «Розширена нарада із керівниками структурних підрозділів та керівниками комунальних підприємств міської ради». Простіше кажучи, суть заходу у тому, що керівник міста (наразі це виконувач обов’язків міського голови Олександр Ломако) слухає своїх підлеглих, які звітують по міським проблемам. Тут же роздаються і вказівки.

Ми прослухали годину цієї наради (заслуговуємо на вашу вподобайку, як вважаєте?) і у цьому матеріалі розповімо про головне.

Борги аж з квітня

ООП
За заняття з  дітьми з особливими освітніми потребами у Чернігові давно не платять, світлина порталу «nus.org.ua», ілюстративна
 

Василь Білогура (начальник міського управління освіти) розповів, що у цьому навчальному році у школах та садочках міста не проводять так звані «корекційні години» з дітьми з особливими освітніми потребами (їх ще називають «інклюзивними дітьми», втім, дехто вважає таку назву не надто коректною, тож ми її тут вжили лише для загального розуміння про що мова). Якщо казати просто: з психологами, логопедами та іншими вузькими спеціалістами не заключили договорів за якими вони і мали б проводити індивідуальні зайняття.

Договорів немає через те, що на це не вистачає освітньої субвенції. Причому не вистачає так вже давненько, адже оті вузькі спеціалісти не отримали гроші за проведені ще у квітні-травні заняття з дітьми з особливими освітніми потребами. Ну а так як досі не оплатили старі договорі, нові… вирішили не заключати:
 

Білогура
Василь Білогура, світлина з соцмереж

- Змусити людей працювати безкоштовно в нас немає можливості. Тому ані в садочках, ані у школах така послуга (індивідуальні заняття з дітьми з особливими освітніми потребами, – прим.) зараз не надається, – сказав Василь Білогура.

Щоправда, як каже пан Білогура, дітям з особливими освітніми потребами все-одне приділяють підвищену увагу. Хоча персонально і не займаються.

Олександр Ломако доручив пану Білогурі звернутися до ОВА та міносвіти, щоб дізнатися їх позицію щодо субвенції та індивідуальних занять з дітьми.

Після канікул – на дистанційку

Щоб не відходити від освітньої теми, зазначимо і ще одну деталь: у 33-тю школу сьогодні розпочали завозити будматеріали. Тож після канікул, які почнуться з наступного понеділка, учнів цієї школи відправлять на дистанційку, адже у рамках ремонту (а будматеріали завозять саме для ремонту – то ж зрозуміло) обіцяють замінити вікна, утеплити фасад, відремонтувати харчоблок і провести «ще дуже багато робіт» (ну, це так сказав очільник управління освіти).

Невідомо і те чи повернуться після канікул учні у 35-ту школу. Там планують відремонтувати харчоблок. Тож дилема у тому – чи відправити школярів на дистанційку, чи працювати без харчування.

Збирають 22 «друга Чернігова»

Сесія з ТЦК та СП
Під час серпневої сесії, світлина Сєргєя Карася


Якщо ви зайшли на наш сайт, то припустимо, що ви у курсі політичної повістки міста. Але про всяк випадок (бува, щось вилітає з голови) нагадаємо, що остання сесія міської ради, котру намагалися провести у серпні, фактично, була зірвана: тоді спочатку депутати довго шукали «22-го» (саме стільки обранців має зібратися, щоб рішення було легітимним), а коли цього 22-го (обраного від ОПЗЖ депутата Гольця) знайшли, сесію відкрили і гімни (України та Чернігова) відзвучали, отого пана Гольця одразу ж забрали представники ТЦК та СП. Тож з того часу сесія відкрита, але не закрита.

І вже під час наради Олександр Ломако розповів, що було зібрання «Рідного дому» («Рідний дім» – це наша місцева «монобільшість», яка, може, досі і «моно», але «більшість» – лише умовно). Коротко кажучи, «Рідний дім» хоче зібрати сесію. Але для цього їм не вистачає депутатів, тому, збиратися хочуть лише по тим питанням, з яких (пардон) ні в кого не виникне зайвих питань: допомога ЗСУ, допомога бізнесу + освіта.

Якщо вдасться знайти «22 друга Чернігова», сесію можуть провести вже на цьому тижні.

Один на весь Чернігів

Поговорили і про опалювальний сезон, який стартував 15-16 жовтня. Олексій Щербина (це позаштатний радник Олександра Ломаки, і голова правління АТ «Облтеплокомуненерго», і радник директора КП «Теплокомуненерго» – то теж він), сказав, що звернень від споживачів цього року аж у 5 разів менше, ніж у попередні. Хоча три будинки, через виявлені проблеми, лишаються без тепла (підключити їх обіцяли вже сьогодні).

А ось справжня халепа на вулиці 1-ої танкової бригади (то колишня Бєлова). У будинку № 37 там опалення немає і невідомо коли буде. Бо котельня, яка має опалювати будинок, офіційно не на балансі… ні в кого. І щоб запустити опалення, котельню має прийняти на баланс ОСББ, а потім вже заключити договір з якоюсь теплогенеруючою компанією міста. Коли та чим закінчиться ця історія – хто його зна...

Великі зміни на Єськова

дорога на Єськова
Дорога на Єськова, світлина ТК «Новий Чернігів»
 

На вулиці Єськова «завтра-післязавтра» обіцяють розпочати ямковий ремонт. Ви спитаєте: «Чого ж аж під кінець жовтня? Ще б під ялинку робили» (про ялинку теж буде, але нижче). А раніше цього не могли зробити, бо не було серветуту (це договір, який дає право на користування землею), бо земля на Єськова частково належить міноборони, і міська рада не могла там щось робити.

Прямо під час наради Олександр Ломако заявив, що міноборони серветут підписало, тож роботи мають розпочатися. Цьогоріч обіцяють ямковий ремонт. А наступного – капітальний (але то ще якщо гроші знайдуть).

Так, Олександр Ломако виступив і ще з однією пропозицією: пустити на Єськова новий автобусний маршрут, який зв’яже цей район з другою лікарнею та «Епіцентром». Очільник управління транспорту обіцяв прорахувати варіанти (маршрут може бути одразу постійним, а може – тимчасовим). Тож, схоже, що маршрут буде. Проте щодо точних термінів – тут не до нас.

Колектор за 17 «лямів»

Якщо живете не у вакуумі, то, гадаємо, ви чули про аварію каналізаційного колектора на Шерстянці. Через це кілька днів ледве не півміста відчували проблеми з водою (води подавали менше, щоб, пардон, у каналізацію менше лили).

Ремонтувати колектор (вірніше, не весь, бо він великий, а ту ділянку, де прям зовсім «гайки») мають розпочати ось вже. Причому частина робіт буде проходити під залізничними шляхами (як раз триває узгодження цього ремонту).

Малявко
Сергій Малявко, світлина з соцмереж

- Загальна вартість робіт – близько 17 мільйонів 176 тисяч гривень. Підрядник може приступити хоч завтра. Все буде залежати від залізничників. Але навіть якщо не буде погодження, є «план Б», щоб розпочинати роботи і у процесі все узгоджувати. Це, мабуть, найскладніші роботи, які виконував водоканал – це буде технологія глибинно-направленого буріння. При цих роботах будуть вібрації ґрунту, які можуть нашкодити колектору, який зараз в аварійному стані. Дуже серйозна робота, – розповів директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

Можливо, залучати до ремонту доведеться навіть відкачки (ні, не водокачки, бо то не качати треба буде, а відкачувати, і то зовсім не воду) інших водоканалів. Ремонт обіцяють закінчити «під ялинку» – до Нового року.

Жовтень, а ми про ялинку

Йолка
У Чернігів може повернутися ялинка, світлина Валерия Сенчука
 

До речи, про ялинку (чи-то «йолку», якщо ви по олдскулу): влада думає чи не встановити її цього року на Красній площі. Як кажуть, остаточного рішення ще немає – мовляв, хочуть послухати що скажуть чернігівці з цього приводу.

Ціна питання – 400 тисяч гривень. Дати ці гроші хочуть попросити  міських підприємців:
 

Ломако
Олександр Ломако роздумує про ялинку, світлина Сєргєя Карася

- Ми готові звернутися до місцевого бізнесу, щоб це було не за міські кошти. Якщо знайдуться 10 підприємців, які по 40 тисяч гривень… Розумію, що бізнесу зараз тяжко: мобілізація і податки зросли заднім числом, чи зростуть скоро. Але, думаю, це не дуже суттєві кошти – 40 тисяч для 10 підприємств, – сказав Олександр Ломако.

На «подумати» (чи треба та ялинка чи не треба) виконувач обов’язків міського голови виділив час до 1 листопада.

Тож ви цей-той, пишіть у коментарях чи треба воно нам – та ялинка?

Ну і чи хочете політичні огляди у такому форматі – теж пишіть. Ми читаємо.