banner

Пішохідний перехід на перехресті вулиць Мазепи і Любецької в Чернігові «тоне» у воді

Ремонт вулиці Любецької розпочали 27 березня 2023 року. Тоді це був один з найбільших проєктів з реконструкції водопроводу та заміни дорожнього покриття у Чернігові. Рух вулицею відновили лише влітку 2024-го. А згодом містяни почали скаржитися: після ремонту пішохідний перехід на перехресті Мазепи та Любецької перетворився на калюжу. Що це — помилка комунальників, природні особливості ділянки чи незавершений ремонт? Ми поспілкувалися з очільником цеху з ремонту та утримання вулично-дорожньої мережі Чернігова КП «АТП-2528». У чому причина та коли її усунуть — читайте в нашому матеріалі.

Окрім того, що на реконструкцію водопровідних мереж цієї ділянки вже давно натякав їхній вік, нагальності ремонту додали пошкодження внаслідок активних бойових дій. 

Ремонт на Любецькій проводили у кілька етапів. Спершу техніка зняла асфальт до перетину з вулицею Івана Мазепи. Згодом — від Ріпкинської до вулиці Широкої. Фахівці провели розкопки, замінили чавунні труби на поліетиленові і розпочали відновлювати дорожнє покриття та тротуари.

Минулого літа автомобільний рух ділянками відновили. Та щойно опадів побільшало, пішоходи почали скаржитися, що там, де має бути пішохідний перехід, стоїть вода. До ремонту такого не було.

«Хоч гумові чоботи взувай перед переходом! Ніби й ремонт зробили, а перейти дорогу неможливо. Або машини оббризкають з ніг до голови, або взуття промокне. А як мороз — калюжа на ковзанку перетворюється. Хоч на ковзанах дорогу переходь. Так і зламати собі щось можна, і під машину потрапити», — скаржиться на калюжу містянка Тамара.

«Цій воді нема куди діватися. Тут нахил неправильний. Робили-робили й наробили! Мені що, човном зараз перепливати?», —  невтішно киває рукою і йде до наступного пішохідного переходу пан Роман.

«Я щодня переходжу тут дорогу, бо працюю поруч. Тут часто озеро посеред пішохідного переходу. Ми так довго чекали, поки тут завершаться ремонтні роботи, а тепер що? Чекати нових? Чи буде взагалі цією проблемою хтось займатися?», — обурюється пані Вікторія.

«Є проблеми набагато нагальніші, звісно, але тут питання глибше закопане. Можливо, просто витратили багато грошей на ремонт, які би могли би спрямувати, приміром, на армію, а зробили все неякісно? На те, щоб переробити, теж треба кошти. А де їх брати? Цікаво було б дізнатися причину цього явища. Сумніваюся, що справа лише у погоді», — намагається обійти калюжу містянин Ігор.

У причинах такого підтоплення люди почали звинувачувати комунальників. Мовляв, ті не дотрималися технологій укладання асфальту. Про це писали і до нашої редакції. Тож, журналісти Чернігівської Медіа Групи звернулися за роз’ясненнями до очільника цеху з ремонту та утримання вулично-дорожньої мережі Чернігова КП «АТП-2528» Романа Давлеткужина.

Виявляється, причина цієї калюжі у відсутності верхнього шару асфальту. Це і створює умови для постійного накопичення води на пішохідному переході після дощів. Але чому його не поклали?

«На вулиці Любецькій лежить тільки нижній шар асфальту. Відповідно, має покластися ще верхній. Але ми живемо в умовах обмежених фінансових можливостей. Задача на 2024 рік стояла в тому, щоб на запланованих ділянках покласти нижній шар асфальту. А 2025-го — перекрити верхнім шаром. І тоді не буде жодних калюж. Вода буде відходити. Це тимчасове явище. А поки верхнього шару асфальту немає — калюжі стоятимуть», — пояснює очільник цеху з ремонту та утримання вулично-дорожньої мережі Чернігова КП «АТП-2528» Роман Давлеткужин.

Чи вкриють відтинок вулиці верхнім шаром асфальту цьогоріч — залежить від фінансування. Але є ще одна проблема. Якщо нижній шар не перекрити верхнім впродовж пів року — можуть почати утворюватися ями. А ці терміни вже минули. Однак, фахівець заспокоює: 

«Це завершальний процес і він найшвидший. Більше часу займають підготовчі роботи, основа, нижній шар. А верхній шар на тій площі вкласти — це 2-3 дні роботи».

Тож, калюжа на пішохідному переході перехрестя Мазепи та Любецької чекає на завершення реконструкції дорожного полотна. Сподіваємось, цього року цей процес завершиться. А наразі для переходу дороги в цьому місці пішоходам не зле б одягати гумові чоботи…