banner

Чернігівці відправляють різдвяні подарунки за кордон: як «Зелена лавка» підготувалася до свят

Чернігівська крамниця «Зелена лавка» вже наповнилася різдвяними сувенірами. В цьому магазині можна знайти й іграшки на ялинку, і магнітики у вигляді символу року – змії, і новорічні пряники, і тематичні прикраси, та багато іншого. Ми завітали до сувенірної крамниці аби дізнатися, як її підготували до зимових свят, та чи мають попит товари різдвяної тематики.

З першого кроку в «Зелену лавку» покупців зустрічає атмосфера свята, адже одразу біля входу висять різдвяні віночки. На верхніх поличках стоїть дідух – традиційна українська різдвяна прикраса з колосків. Один з дідухів вбраний у військовий піксель, як зазначила продавчиня Юлія: «В дусі нашого часу».

Майстриня, яка виготовила дідухів, волонтерить у Чернігові, навчає тактичної медицини, – продовжує Юлія. – Також вона зробила  магніти за технікою витинанки, кошти з продажу яких ідуть на ЗСУ.

Трішки вище, біля сходів, серед різноманітних м’яких виробів лежать іграшкові змії, а на полицях навпроти розміщені маленькі скриньки із зимовим розписом, різдвяний вертеп, та тематичні свічки у вигляді сніжинок. Піднявшись сходами, зліва одразу привертають увагу білі напівпрозорі мішечки, в яких сховані набори прикрас на ялинку. А під мішечками висить ще один елемент новорічного декору – шкарпетки зі святковими малюнками.

Посеред затишного магазину розташований стіл із сувенірами, куди також вже виклали новорічний товар: святкові листівки, іграшки на ялинку, фігурки баранців, тематичні пряники, та інше. До речі, керівниця «Зеленої лавки» Ольга Лихацька зауважує, що пряники мають великий попит, і їх часто везуть за кордон.

Клієнти розповідали, що наші пряники доїжджали в Німеччину, Польщу, і навіть Англію. Одна жінка завжди купує їх на свята для сім’ї, але, оскільки родина далеко, то вона відправляє пряники поштою. Це не лише смачно, для людей це частинка дому.

Також на столику лежать дитячі шпильки для волосся, прикрашені різними фігурками, зокрема мандаринами, сніжинками, оленями. Їх виготовляє продавчиня сувенірної крамниці.

Дівчаткам дуже подобаються ці мандаринки, – показує прикрасу для волосся Юлія. – Навіть дорослі звертають на них увагу. Розпочалися зимові свята, тож зараз матусі часто беруть такі шпильки своїм донечкам.

На люстрі, що висить над столиком, прикріплені розписані дерев’яні дзвіночки. Є як і з чернігівською тематикою, так і з зимовими малюнками. До стелі прикріплені солом’яні іграшки для ялинки, які попри крихкий вигляд є доволі міцними.

Їх виготовила чернігівська майстриня Ніна Гачегова. Вона займається виробами із соломи – це її головний матеріал. Ніна Федорівна виготовляє і різдвяних павучків, і янголят, і ялинкові прикраси. Її вироби користуються популярність, їх навіть примудряються відправляти в конвертах за кордон, і вони чудово доїжджають, – розповідає пані Ольга.

Ледь не на кожному кутку крамниці лежить символ наступного року. Є і в’язані змії, і святкові з блискітками, і зшиті, і у вигляді прикрас та магнітів. Керівниця «Зеленої лавки» говорить:

Є клієнти, які збирають колекцію із символами року. Майстриня щороку виготовляє магніти з полімерної глини спеціально для них.

Продавчиня «Зеленої лавки» зізнається, що наразі клієнти не дуже активно купують змій та інші новорічні атрибути, їх більше цікавлять звичайні сувеніри. Юлія припускає, що, можливо, покупців зацікавить святковий товар ближче до свят. Однак є клієнти, які вже обирають новорічні подарунки.

Беруть річ, яка припаде до серця, не обов’язково святкової тематики. Ось, наприклад, у нас є обереги від чернігівської майстрині. На них вишиті стародавні українські символи, і до кожного є опис. Їх часто беруть дружини військових, – ділиться продавчиня.

Перерахувати увесь різдвяний асортимент «Зеленої лавки» не так вже й легко. Окрім згаданих речей, тут є і тарілки з зимовим розписом, і мішечки для подарунків, і тематичне мило, і янгол виготовлений за технікою макраме. Серед сувенірів обов’язково знайдеться новорічний подарунок як для дорослих, так і для дітей. А головне – всі вироби виготовлені руками чернігівських майстрів.