​​​​​​​Столичний десант у суди Чернігівщини – аналіз декларацій новопризначених суддів. Частина І. Мільйонні доходи і «дешеві квартири»

У жовтні Президент України Володимир Зеленський призначив 112 суддів у місцеві суди країни, девʼять із них – у судах Чернігівської області. У матеріалі аналізуємо, що задекларували за минулий рік новопризначені судді, яким майном володіють вони та їхні родини. 


Доходи понад 1 млн грн за рік 

Євген Сороколіт, фото зі сторінки у Фейсбук

Євгена Сороколіта, згідно з Указом Президента, призначили суддею Бахмацького районного суду. На сторінці в його соцмережах вказано, що 1 листопада завершив працювати головним юрисконсультом у групі компаній «Нафтогаз». 

Відповідно до інформації, що оприлюднена в його декларації в якості кандидата на посаду судді місцевого суду, до призначення на посаду на Чернігівщині чоловік був зареєстрований у Сумах, але мешкав із родиною в столиці. Разом із дружиною виховують двох синів.

З нерухомості в декларації нині вже суддя вказав квартиру в Києві площею 69 м.кв і вартістю 1,8 млн грн, що належить дружині. Також квартиру 70,5 м.кв в місті Олександрія Кіровоградської області, частиною якої володіє дружина. Ще квартира 61,2 м.кв в Сумах, що належить батькові, і де власне зареєстрований Євген Сороколіт. 

В родині є одне авто Seat Leon, 2011 року випуску, за майже 500 тис. грн, що належить дружині. 

Доходи родини за рік перевищують мільйон гривень. 

За 2023 рік Євген Сороколіт заробив у НАК «Нафтогаз» 557 тис. грн, в якості гонорарів отримав від «Миколаївгаз» 227 тис. грн, від «Черкасигаз» - 181 тис. грн. Страхові виплати становлять - 26,5 тис. грн. Первинна профспілкова організація також подарувала юристу 26,6 тис грн. 

Дружина задекларувала заробітну плату в трьох організаціях, кожна з яких зазначена основним місцем роботи (ймовірно, йдеться про зміну роботи упродовж року): Державна податкова служба України – 180 тис. грн, ТОВ «ВТС «Консалтинг» – 15,6 тис. грн, Державна служба з безпеки на транспорті – 87 тис. грн. 

У процесі проходження співбесіди Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про встановлення розбіжностей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, поданої Сороколітом Є. М. як кандидатом на посаду судді. Кандидат скористався своїм правом та надав письмові пояснення. 

У підсумку Вища кваліфікаційна комісія суддів України у рішенні зазначила, що «під час співбесіди з кандидатом та дослідження його досьє Комісією не виявлено інформації, яка б породжувала обґрунтовані сумніви у його незалежності, чесності, неупередженості, непідкупності, сумлінності, у дотриманні ним етичних норм, у його бездоганній поведінці у професійній діяльності та особистому житті, а також щодо законності джерел походження його майна, відповідності рівня його життя або членів його сім’ї задекларованим доходам».


З детективів НАБУ – в судді 

Дмитро Давидчук, фото - Радіо Свобода

Дмитра Давидчука призначили суддею Прилуцького міськрайонного суду. У декларації чоловік вказав місцем свого проживання разом із дружиною, падчеркою і  донькою столицю. Згідно з декларацією, Дмитро Давидчук працював детективом у Національному антикорупційному бюро. 

Дмитро Давидчук у спільній власності з батьками має квартиру 60 м.кв у м. Кропивницький. У цьому ж місті його дружина має у власності зі своїм батьком квартиру 87,4 м.кв. 

Дмитро Давидчук задекларував квартиру в Києві 37,7 м.кв, якою володіє спільно з матірʼю. Його дружина має у власності квартиру 85,8 м.кв. за 1,5 млн грн. Крім цього, у власності новопризначеного судді перебувають два нежитлові приміщення (площею майже 4 м.кв кожне) та земельна ділянка в столиці 25 м.кв.

Дружина судді володіє автомобілем Volvo XC90, 2020 року випуску, за 533 тис.грн. 

У Національному антикорупційному бюро України Дмитро Давидчук за рік заробив 917 тис. грн. Також він задекларував грошову винагороду військовослужбовця 210 тис. грн.

Дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав – понад 3 тис. грн. 

Дружина задекларувала аліменти в сумі 38 тис. грн, допомогу при народженні дитини – понад 10 тис. грн., відсотки – понад 15 тис. грн. 

Готівкою подружжя зберігає 22 тис. дол. США. На банківському рахунку дружини судді – понад 200 тис. грн. 

До речі, Дмитро Давидчук влітку цього року претендував на посаду у Вищій раді правосуддя. За інформацією Слідство. Інфо, він був одним із двох переможців у конкурсі, однак конкурсна комісія при Офісі Президента відмовилась давати на призначення Зеленському кандидатів у члени до Вищої ради правосуддя.


Квартири на окупованій території та в столиці 

Марія Дубіна, скрін відео із співбесіди на посаду судді

Марія Дубіна стала суддею Чернігівського окружного адміністративного суду. Згідно з інформацією, що зазначена в її попередніх деклараціях, до призначення суддею в Чернігів жінка працювала помічницею судді Верховного Суду України. 

У її декларації кандидата на посаду судді вказана квартира в столиці 47,6 м. кв за півмільйона гривень. Під час співбесіди на посаду майбутня суддя на запитання, чому сусідні квартири продавалися майже вдвічі дорожче, сказала, що їй «просто поталанило» придбати квартиру за такою ціною. Кошти вона заощаджувала на собі.

Ще жінці, згідно з декларацією, належить третина квартири площею 49,1 м.кв у місті Довжанськ Луганської області, що з 2014 року перебуває під російською окупацією. 

Марія Дубіна має у власності Citroen – C3, 2021 року випуску, вартістю 543 тис. грн. 

За 2023 рік вона задекларувала заробітну плату в Верховному Суді України майже 600 тис. грн, а також заощадження в сумі 12,5 тис. дол. США. 


“Скромний” суддя 

Дмитра Дударця призначили суддею Ніжинського міськрайонного суду. Чоловік також зробив карʼєру в столиці, однак має походження з Чернігівщини. У 2009 році він закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію магістр права. 

У декларації кандидата на посаду судді місцевого суду Дмитро Дударець вказав квартиру 84 м.кв за майже 800 тис. грн. в столиці. Також він володіє разом із матірʼю квартирою площею 71,7 м.кв в Ічні Прилуцького району.

У власності судді є автомобіль Toyota RAV-4, 2006 року випуску. 

За 2023 рік Дмитро Дударець задекларував заробітну плату в Державній аудиторській службі України – понад 245 тис. грн, у Рахунковій палаті – 74 тис. грн. 

Готівкою зберігає 2 тис. дол. США. 


Про декларації ще пʼяти суддів, призначених у місцеві суди Чернігівщини, розповімо в наступному матеріалі.