«Найкращий подарунок — це книжка». А що, як подарувати книжку собі? Це не тільки нова унікальна історія, в яку поринаєш з головою, а й чудово проведений з час. Пропоную вам в цьому епізоді три книжки на різний смак для чудового літа.
Перша книжка, яку я вам пораджу — це моя особиста таємниця. Це книга, про яку мало говорять. Це книга, яку я відкриваю від серця і хочу, щоб ви теж поринули в це відчуття, яке дарує автор. Ця книжка — «Диксиленд» Павао Павличича.
Павао Павличич створив неймовірну історію. Він зміг перетворити літнє невловне на слова. В його баченні світу хочеться жити. Він творить історію лагідно, тепло і дарує своєму читачу відчуття свободи. Адже диксиленд — це джазова імпровізація. І семеро підлітків з його книги в Загребі 60х-90х років будуть творити цю імпровізацію. Творити цю свободу.
По суті, книжка розповідає нам про дорослішання друзів, яких поєднав музичний клас. Їхній вчитель запропонував їм зіграти джаз. Але як це?
Загреб, Хорватія, 60ті роки. Чи буде джаз звучати і чим стане ця пропозиція для кожного з хлопців — труба, контрабас, кларнет, саксофон, барабан, фортепіано, тромбон… чи заграють вони разом, не зважаючи на їх різні погляди, різне дорослішання… І ким врешті є для них їх вчитель Ангелус?
Чи зможе звук диксиленду перевершити звук падаючих снарядів у хорватському Загребі 90х?
Ця книга — про цвіт липи у спекотному парку. Про такі різні й незвичні підліткові часи. І врешті — про справжню насолоду від читання.
Друга книга, яка буде в цьому списку — «Славетне життя Ей-Джея Фікрі», Габріель Зевін.
Книгарня «Айленд-букс» ледь тримається на плаву. Як і життя її власника, норовливого Ей-Джея Фікрі. Його дружина померла, бізнес чахне і до всього цього з його колекції викрали рідкісну книжку. Але одного дня все в його житті змінюється, коли зʼявляється в книгарні маленька дворічна дівчинка, на ім'я Аліса…
Раз на деякий час з'являється книга, яка полонить ваше серце та душу, де персонажі стають як друзі та родина, і частина вас хоче зібрати валізу та назавжди переїхати до цього чарівного місця з книги. Спочатку ви просто знаєте, що це буде щось особливе, а під кінець відчуваєте фізичний біль, коли герої йдуть з вашого життя... Одного дня ви можете знову взяти книгу до рук, щоб трошки прочитати і погортати сторінки, але ви знаєте, що цей досвід ніколи не буде таким самим, як той перший. «Славетне життя Ей-Джея Фікрі» — саме така книга. Раджу її для літнього читання, щоб відчути щось особливо світле, відчути промінь надії та прожити інше маленьке книжкове життя.
Остання книга в моєму списку сьогодні — «А на дворі — літо», Кім Еран.
Так, це корейська коротка проза і я була б не я, якби хоч одна збірка розповідей не потрапила в топ.
Я люблю коротку прозу за її складність, адже це великий виклик для письменника — створити щось унікальне за всього лише декілька сторінок. Кім Еран показала гарний приклад, взявши буденні ситуації й перетворивши їх на історії.
Корейська проза самобутня і їй є про що поплакати. Книга цікава маленькими дрібничками корейського життя і моментами, з яких постали цілі історії — часом трагічні, а часом такі світлі. Авторка наче натякає нам: свою долю можна вирішувати самому, бо навіть маленький вчинок може змінити ситуацію на краще.