banner

У Чернігові затвердили тарифи транспортних послуг на тролейбусні перевезення: що це значить?

У вівторок, 20 травня, виконавчий комітет міськради Чернігова затвердив рішення «Про погодження розрахункових тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів міським електричним транспортом міста Чернігова».

Згідно документу, який члени виконкому затвердили одноголосно, тепер тариф на послуги з перевезення пасажирів тролейбусом становитиме 87 гривень 64 копійки за кілометр.

Спокійно! Як акцентує начальник міського управління транспорту Олександр Рижий, це не тариф для населення. Тобто про підвищення плати за проїзд у тролейбусі наразі мова не йде.  

Рижий
Олександр Рижий, світлина пресслужби міської ради Чернігова 

— Для того, щоб розпочати сплачувати за один кілометр транспортної роботи, необхідно було встановити розрахунковий тариф. Була проведена комісія з погодження даного тарифу, потім було передано це на затвердження військової адміністрації, — зазначає шлях, який пройшло це рішення Олександр Рижий.

Раніше вартості одного кілометру пробігу для тролейбусів у місті не було, втім, система компенсації, після початку повномасштабного вторгнення та зміни транспортної системи міста, вже існувала: наразі вона введена для автобусів.

Кажучи по-простому, працює вона наступним чином: чим менше у тролейбусі пасажирів, тим більше доплачує перевізнику міський бюджет, і, відповідно, чим більше їде пасажирів, тим менше платять з бюджету (або взагалі не платять нічого – залежно від завантаженості транспорту).

Для пасажирів це зручне тим, що тролейбус (як і автобус) має їхати строго за графіком, а для перевізника – що він не тримає у голові повний його транспорт чи порожній, він все-одне отримає фінанси за наявність тролейбусу на маршруті.

— Як працює формула: зібрали кошти з пасажирів, ми доплачуємо різницю вартості. Наприклад, з пасажирів зібрали 20 гривень – за кілометр доплачується 67 гривень (з бюджету міста, — прим.). Чим більше зібрали коштів з пасажирів, тим менше доплачує місто. Так працює формула, — пояснює пан Рижий.

Цікаво, що доплачувати місто буде однаково як за нові тролейбуси з низькою підлогою, так і за проїзд більш старих моделей.