У п’ятницю, 13 грудня, виконавчий комітет міськради Чернігова надав комунальному підприємству «Теплокомуненерго» згоду на укладання контрактної угоди на 3 мільйони 384 тисячі 149 євро 20 євроцентів (біля 148 мільйонів гривень, — прим.) з харківською ТОВ «Будівельно-монтажне управління № 460».
Цей контракт пов’язаний з ґрантом у 5,2 мільйони євро, який Чернігів отримав від Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО. Нагадаємо, у рамках першої частини цього проєкту було виділено 712 тисяч євро на заміну теплоізоляції на трубах опалення, що ведуть від чернігівської ТЕЦ до вулиці Самоквасова. Цю частину проєкту реалізує зареєстрований у місті Чорнобиль консорціум УТБ.
Тепер же міська рада надала своєму комунальному підприємству згоду на заключення договору на виконання другої частини проєкту. Офіційно вона називається «Заміна трубопроводів теплопостачання на нові попередньо ізольовані труби по пр. Перемоги та вул. Коцюбинського». А простіше, як раніше розповідав виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако, це буде заміна труб опалення від «Танку на кругу» до «Деснянської правди» і далі по вулиці Коцюбинського.
— Ці труби, про які йде мова, вони були закладені: найстаріші – у 1961-му році, а наймолодші – у 1975-му році. І ті, і інші старші за мене, — вже 13 грудня уточнив Олександр Ломако. — 2 кілометри 335 метрів, приблизно, протяжність цих труб. Діаметр зараз різний. Буде замінено на один стандарт. Це буде нова труба, що зменшить затрати нашого комунального підприємства «Теплокомуненерго» на амортизацію – там є постійні пориви. Крім того, саме на цій ділянці, великі втрати тепла. Реалізація цього проєкту призведе до того, що у місті буде більш якісна інфраструктура. Споживачі будуть мати більш якісну послугу.
Як розповів заступник директора КП «Теплокомуненерго» Павло Руденок, на тендер, який проводився за процедурою закупівель НЕФКО (без використання державної системи «Прозорро»), заявились 7 фірм. Втім, три найдешевші пропозиції були відхилені. Їх подали СПКА ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ 2016» з Дніпропетровщини (вони були готові реалізувати проєкт за 2,5 мільйони євро), столичне Просте товариство ТОВ «ЕНЕРГОБУДКОНСАЛТ» (їх ціна – 3,2 мільйони євро) та той самий чорнобильський консорціум «УТБ» (запропонована ціна 3,46 мільйонів євро), який вже реалізує іншу частину цього проєкту:
— Оскільки в них не було, відповідно до вимог НЕФКО, дотримано вимог визначення договорів, — таким чином пояснив Павло Руденок, чому не були заключені контракти одразу з трьома компаніями, які пропонували найменшу ціну.
Отже, переможцем була визначена харківська ТОВ «Будівельно-монтажне управління №460», яке готове реалізувати проєкт за 3 мільйони 384 тисячі 149 євро 20 євроцентів. Відповідно до даних системи «YouControl», ця компанія була зареєстрована у 2018-му році, її директором та бенефіціаром є Ігор Макаренко, якого портал «Наші гроші» називає «співзасновником харківської ІТ-компанії ПП «Студія ЕсБіСі»».
За даними того ж «YouControl», ТОВ «Будівельно-монтажне управління №460» виграло державних тендерів на понад 1 мільярд гривень. Втім, у Чернігові фірма раніше не працювала.
Отже, з 5,2 мільйонів євро ґранту, який Чернігову виділило НЕФКО, відповідно до проведених тендерів, буде використано біля 4,1 мільйони. За словами пана Руденка, наразі чернігівські комунальники ведуть перемовини з НЕФКО, аби зєкономлені кошти направили або на додатковий ремонт труб, або ж на встановлення сонячних панелей на чернігівських теплопунктах.