Святкування Миколая розпочалося з ранкового привітання мешканців Чернігова від імені Святого Миколая. Він здійснив поїздку міським транспортом та пройшовся вулицями міста, особисто вітаючи городян. Цю позитивну ініціативу вже декілька років поспіль реалізує Чернігівський туристично-інформаційний центр.
В Україні святий Миколай вважається одним із найшанованіших святих. Ще сто років тому ікона Миколая Чудотворця була майже в кожній оселі.
Культ святого прийшов в Україну з Візантії через легенди, перекази, рукописи та народні сюжети. Уже в XI столітті в Україні-Русі святкували два свята на його честь: зимове, 6 грудня (19 грудня), на честь його «народження для вічності», і весняне, 9 травня (22 травня), присвячене перенесенню мощей святого з Лікії до італійського міста Барі.
Святий Миколай у свідомості українців – швидкий помічник у скруті. Він захищає скривджених, несправедливо ображених, а також допомагає тим, кому загрожує небезпека. Покровитель студентів, дітей, землеробів і торговців, Миколай також прихильно ставиться до розкаяних злочинців. В Україні здавна існує традиція миритися у цей день, відомий ритуал примирення з недругами має назву «братчини».
Особливе шанування святого було серед запорозьких козаків, які вважали його своїм захисником у морських походах і рятівником полонених. Чумаки також вшановували Миколая: у мандрівки вони брали з собою його образки, які нерідко малювали навіть на сушеній рибі-камбалі.