Війна, затвердження бюджетів, зміна управлінців, похмура погода… Таким ми бачимо останній місяць цього року. А так хочеться трішки Новорічної магії! З таким запитом ми звернулися до сучасних технологій. Штучний інтелект показав нам те, що кожен з нас хоч раз подумки візуалізував. Відбудовані готель «Україна» та стадіон імені Гагаріна, модернізований Чернігівський залізничний вокзал та новорічне містечко у серці міста. Ми покажемо вам те, що на кілька хвилин здатне створити атмосферу мирних часів.
Маршрут мріями розпочнемо з місця, яке нерідко є свідком найдраматичніших подій. Евакуації, щемливі зустрічі і сльозливі прощання — чого тільки не доводилося бачити залізничному вокзалу Чернігова. Саме звідси, здебільшого, і розпочинається знайомство подорожуючих з містом.
ФОТО: Валентин Бобир
Сучасній будівлі майже 74 роки. Під час активних бойових дій у Чернігові, в лютому-березні 2022-го, вокзал зазнав пошкоджень від російських обстрілів. А саме: були зруйновані склопакети, вітражні вікна, покриття на платформах та залізобетонні бордюри. Штучний інтелект бачить його реконструкцію такою:
Двоповерхова будівля у пастельних тонах. Платформу між вокзалом і залізничними коліями від опадів оберігають скляні навісні покрівлі. А пасажирів від літньої спеки — прохолодні фонтани. Шлях до колій штучний інтелект встелив зеленими насадженнями і встановив лавки для очікування. Про графік руху потягів сповіщають великі електронні табло. Загадковим є призначення великого скляного куба. Ймовірно, там можна сховатися від негоди у такий спосіб, аби була змога стежити за рухом, і не проґавити свій потяг.
Із залізничного вокзалу прямуємо до стадіону імені Гагаріна. Там, де до повномасштабної війни були забиті футбольними вболівальниками трибуни, нині руїни і тиша. 8 російських авіабомб знищили стадіон вночі 11 березня 2022 року. А до того кілька днів обстрілювали його з мінометів.
ФОТО: Валентин Бобир
На відбудову стадіону потрібно щонайменше 700 мільйонів гривень. За попереднім планом, процес будівництва триватиме чотири роки. А от як він може виглядати вже сьогодні штучний інтелект згенерував за 10 секунд.
Та виконувач обов’язків директора стадіону Андрій Волков повідомляв, що новий відрізнятиметься лише тим, що на основних трибунах буде дах. Від ідеї будувати стадіон півколом відмовилися. Але головне — не форма, а те, що після відбудови тут, ймовірно, можна буде проводити не лише футбольні матчі, а й змагання міжнародного рівня з боксу, а також легкої та важкої атлетики.
Після уявного футбольного матчу на стадіоні прямуємо до Красної Площі. Новорічна ялинка, святкова ілюмінація, ятки з теплими напоями і смаколиками, ковзанка та дитячі каруселі. Саме такою Площу в Чернігові бачить штучний інтелект.
Знову побачити центр міста таким мріє чи не кожен містянин. Адже це означатиме одне — Чернігів повертається до мирного життя.
З настанням сутінок, свою екскурсію Черніговом штучний інтелект завершує в готелі «Україна». російська ракета «Іскандер» поставила на паузу понад 60-річне життя будівлі у березні 2022-го. Нині готель виглядає так:
ФОТО: Валентин Бобир
А таким його бачить штучний інтелект:
Сучасна багатоповерхова будівля, кожна грань якої підсвічується жовтими світлодіодами. Темні скляні панелі розділяють вертикальні й горизонтальні лінії. На верхній частині готелю підсвічується великий напис «Ukraine», а на даху височіє синьо-жовтий прапор.
Усі ці візуалізації — вигадка штучного інтелекту. Утім, відбудувати все це цілком реально. Головне, щоб закінчилася війна і кожне місто України жило без тривог: ані повітряних, ані внутрішніх.